Cennik paczek z Anglii do Polski

Potrzeba wysyłania…

Wiele osób mieszkających i pracujących w Anglii, to Polacy, którzy w kraju nad Wisłą zostawili swoich bliskich, przyjaciół, znajomych. W związku z tym często rodzi się potrzeba przekazania im niezbędnych przedmiotów czy drobnych upominków. Wówczas pojawiają się istotne pytania. Czym kierować się przy wyborze właściwego przedsiębiorstwa świadczącego usługi logistyczne? Na co zwrócić uwagę? Gdzie szukać niezbędnych danych i informacji? Jak bezpiecznie i tanio wysłać paczki z Anglii do Polski?

Standardowe paczki

Nadanie paczki o standardowej wadze (31,5 kg) i rozmiarach (140cm * 40cm * 40cm) z Anglii do Polski to koszt od 130 zł brutto transportem drogowym do nawet 1800 zł brutto transportem lotniczym. Ceny uzależnione są, oczywiście, od konkretnego przewoźnika, a także kwoty ubezpieczenia danej przesyłki.

Dodatkowe dopłaty

Warto mieć na uwadze niezwykle ważną kwestię, jaką jest rzetelność i prawdziwość danych dotyczących przedmiotu wysyłki. Chodzi tutaj oczywiście o podanie rzeczywistej wagi, a także wymiarów przesyłki. W sytuacji przekroczenia deklarowanej wagi lub rozmiaru pojawia się konieczność uiszczenia dodatkowej opłaty, która w zależności od przewoźnika przybiera różnorodne wartości (od 15 do 40 funtów).

Waga gabarytowa – co to takiego?

Nadając paczkę, często możemy natknąć się właśnie na wagę gabarytową. Kiedy przekracza ona limit, wyznaczony przez przedsiębiorstwo logistyczne, spotkamy się z tzw. „elementem niestandardowym”, czyli dopłatą za przekroczoną wagę gabarytową. Każda firma przewozowa stosuje inny wzór na jej obliczenie. Dla przykładu:

  • DHL – wagę gabarytową oblicza się mnożąc długość x szerokość x wysokość i dzieląc otrzymaną wartość przez 4.000,
  • DPD – długość x szerokość x wysokość/5.000.

W serwisie euro-paka.pl możesz łatwo porównać ceny kilku firm kurierskich w ciągu kilku sekund i podjąć właściwą decyzję co do wyboru najodpowiedniejszego dla Ciebie.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *